Zwolferhorn a jezero Wolfgangsee-horská turistika, plavba parníkem

Jednodenní horský poznávací zájezd k jezeru Wolfgangsee. Vystup na horu Zwolferhorn, sjeď lanovkou, plav se po jezeře do Sankt Wolfgang, vyjeď historickým vláčkem po ozubené železnici s 26% stoupáním na horu Schafberg. Potkej kamzíky, kochej se výhledy, vykoupej se v čistém jezeře. Až 11 hodin strávených v Alpách.

 

Charakteristika zájezdu:
Prožij plných 11 hodin v překrásném kraji císařovny Sissi (příjezd do lokality cca v 7:00, odjezd do 19:00).  Dva horské vrcholy s dech-beroucími výhledy, kabinová lanovka z r.1957, plavba výletní lodí, jízda historickým vláčkem po ozubené železnici26 procentním stoupáním z roku 1892. Lehká horská turistika – nenáročné na fyzickou kondici. Možnost vidět kamzíky, kozorožce, sviště.
Zážitek určen jen pro malou skupinu účastníků – max 8 osob. Vhodné pro jednotlivce, páry, skupiny přátel a rodiny s dětmi od 7 let věku.
Jednodenní zážitkový poznávací zájezd do rakouských Alp včetně lehké horské turistiky a jízdy kabinovou lanovkou, jež je 61 let stará!

 

Lokalita:
Obec St.Gilgen, hora Zwolferhorn – Salzbursko, “Solné komory“; pokud se rozhodnete pro plavbu výletní lodí po jezeře Wolfgangsee, pak i obec Sankt Wolfgang, hora Schafberg na kterou lze vyjet historickým vláčkem (úzkokolejkou) po ozubené železnici.

 

Co lze podniknout v místě:

 1.  Dvouhodinový pěší výstup na vrchol Zwolferhorn (1522 m n.m.; převýšení 972 m)
  Při výstupu se lze na několika místech občerstvit či nabrat pitnou vodu. Po cestě nahoru budeme procházet kolem dvou horských restaurací, kde je možné si dát pivečko a posedět na terásce.
 2. Procházka do centra městečka a k jezeru Wolfgangsee
  9:00 výjezd kabinovou lanovkou pod vrchol Zwolferhorn  Na vrcholu jsou dvě dřevěné terasy s mnoha lavičkami a lehátky. U kříže pořídíme vrcholové fotky. Z hory Zwolferhorn jsou krásné výhledy na horu Schafberg, jezero Wolfgangsee a Mondsee. Pod vrcholem jsou dvě horské chaty s restaurací, lze se občerstvit a posedět na teráskách s nádhernými výhledy. Dolů můžete buď sjet lanovkou nebo sejít pěšky.
 3. Po návratu dolů projdeme centrum městečka až k jezeru, odkud se vydáme na zážitkovou plavbu výletní lodí do Sankt Wolfgang. Plavba trvá asi 35 minut. 
 4. Ze Sankt Wolfgang vyráží historický vláček po ozubené železnici (úzkokolejka s 26 procentním stoupáním z roku 1892) na horu Schafberg (1783 m n.m.). Doporučujeme si zakoupit jízdu do mezistanice Schafbergalpe (1365 m n.m.) a pak na samotný vrchol výletní hory vyjít pěšky (60 až 90 minut). Na vrcholu Schafbergspitze je chata s restaurací. Dolů k jezeru sjeďte raději vlakem (pěší sestup trvá 180 minut).
 5. Možnost se projít do centra obce Sankt Wolfgang a zpět k přístavu, odkud vyplouvá loď do St. Gilgen.
 6. Za tepla rozhodně doporučujeme se vykoupat v průzračně čistém jezeře. Od června dož srpna je voda dost teplá.

 

Doprava:
Klimatizovanými devítimístnými minibusy. Bude vypraveno jedno, maximálně dvě vozidla. Jde o zážitek pro náročnou klientelu a malý počet účastníků.
Při velkém zájmu o konkrétní termín lze vypravit i devatenáctimístný autobus (Mercedes Sprinter).

 

Itinerář:
2:00 odjezd z Liberce, možnost nástupu na trase Liberec-Boleslav-Praha-Benešov-Tábor-Budějovice-Kaplice
3:00 výjezd z Prahy, Černý Most | 3:20 výjezd z Prahy, Chodov; transport do Rakouska (371 km; doba jízdy 4:15)
cca 7:45 příjezd do obce St.Gilgen (550 m n. m.), je jen na vás, jak se rozhodnete strávit svůj den
18:30 až 19:00 výjezd do Česka (dle preferencí účastníků)
23:00 příjezd do Prahy
(časy jsou pouze orientační, závisí na volbě účastníků, hustotě provozu a klimatických podmínkách)

 

Doporučená výbava:
Plavky pro dobrovolné koupání v jezeře, trekové hole, batoh, nepromokavá bunda, pláštěnka, obuv vhodná na horskou turistiku, svačina, lahev s vodou, krém proti spálení na slunci, pláštěnka, kapesné (EURO) na osobní útratu, kabinovou lanovku, plavbu parníkem či jízdu vláčkem.

 

Jaké kapesné byste sebou mohli mít?

 • strava – od 10 EUR
 • kabinová lanovka (gondola) Zwolferhorn zpáteční 23 EUR/15 EUR dítě; jednosměrná 17 EUR/12 EUR
 • zpáteční “COMBO” jízdenka na plavbu lodí ze St.Gilden do St. Wolfgang a vlak (na vrchol hory Schafberg) 48,20 EUR/dítě 24,10 EUR
 • zpáteční plavba do St. Wolfgang 15,20 EUR (pokud nemáte zájem o vláček)
 • zpáteční jízda vlakem ze St. Wolfgang do mezistanice pod vrchol hory Schafberg 28,20 EUR/ dítě 14,10 EUR
 • ceník plavby lodí a historickým vlakem. Jízda nejstarším vlakem a plavba historickým parníkem Kaiser Franz Josef je dražší než výše uvedené ceny!

 

Ostatní:
Zvolte si nástupní místo, které vám nejvíce vyhovuje. Možnost se plavit historickým parníkem Kaiser Franz Josef I z roku 1863. Pěšímu strmému stoupání se lze vyhnout tak, že na horu Zwolferhorn vyjedete kabinovou lanovkou a pod vrchol hory Schafberg lze vyjet ozubenou železnicí. Z vrcholu hory Schafberg lze sjet dolů k jezeru, není třeba pěšky scházet do mezistanice Schafbergalpe. Plavba parníkem, jízda kabinovou lanovkou a vláčkem je dobrovolná- jízdenky nejsou zahrnuty v ceně zážitku.
Minimální počet účastníků 4; maximální počet účastníků 8 nebo 16.
Bude vypraven jeden nebo dva minibusy. Průvodce bude vybaven lékárnou a tištěným letáčkem s ceníkem pro plavbu a ozubenou železnici.
Na tomto zájezdu není licencovaný horský průvodce, jde o lehkou horskou turistiku po pěšinách.
Zážitek AZ007 pořádá cestovní agentura KVIZUJ s.r.o. IČ: 04967895 ; Více informací na mobilu +420 777 640 202

Užitečné odkazy:
Trasa zájezdu   https://mapy.cz/s/26SaC
Sissi   https://cs.wikipedia.org/wiki/Al%C5%BEb%C4%9Bta_Bavorsk%C3%A1
Region http://wolfgangsee.salzkammergut.at/en/villages/sankt-gilgen/austria/city/430001365/st-gilgen.html
Hora Schafberg   https://de.wikipedia.org/wiki/Schafberg_(Salzkammergut-B