Rodinný kurz Via ferrata lezení Děčín

Výhodný balíček až pro šesti člennou rodinu. Naučte se lézt ferraty za jeden den. 120 minut plné pozornosti instruktora-individuální přístup. Kurz zahrnuje teorii i praxi. Instruktor s vámi poleze a bude dávat zpětnou vazbu k vašemu lezení.


Charakter kurzu:
Kurz určen pro jednu tří až šestičlennou rodinu. Za rodinu se považují rodiče,  prarodiče,  děti, manželé,  druh a družka,  teta a strýc.
Jde o odborný soukromý kurz určený pro jednu rodinu. Vhodné pro začátečníky, děti od šesti let a ty, kteří by se rádi zdokonalili v technice lezení-není nutné mít předchozí zkušenosti se zajištěnými cestami.
Uslyšíte, jak se připravit na vaše vlastní ferrata výpravy.  Kurz obsahuje teorii i praxi (lezení).
Teorie zábavnou a hravou formou – dozvíte se „jak na to“, sdělíme vám rady, které se vám později hodí, jak se vybavit, jak si obléci výstroj, jak se bezpečně pohybovat na ferratě a zbytečně se nevysilovat.
Rozšiřte si obzory a naučte se tento rok od roku populárnější sport. Vyrazte na rodinný výlet na skálu!

 

V ceně 2 700 Kč je zahrnuto:

 • instruktor se bude věnovat jen a pouze vám, osobní a individuální přístup
 • instruktáž správného použití výstroje
 • instruktáž bezpečného pohybu na zajištěné cestě
 • průvodce na ferratě, který dohlíží na vaši bezpečnost
 • zpětná vazba od instruktora k vašemu stylu a technice lezení
 • možnost si vylézt dvě a více cest
 • přechod přes lanový visutý most
 • kurz trvá 150 minut

 

Ostatní info:

 • minimální počet účastníků 3; maximální počet účastníků 6
 • nutno si vzít vlastní ferrata rukavice (nouzově lze použít i pracovní či 3/4 cyklo rukavice)
 • na ferratu lze jít pouze ve vhodné pevné obuvi (ferrata obuv, pohorky, lezečky)
 • nutno rezervovat a uhradit nejméně 10 dní předem
 • zapůjčení výbavy za příplatek 250 Kč/osoba (helma, tlumič pádu, sedák, hrudní úvazek, popruh na provázání sedáku a hrudního úvazku, smyce s karabinou o světlosti 22 až 28 mm na odsednutí)

 

Lokalita:
Pastýřská stěna je největším Via ferrata parkem v Česku. Ferrata vede na vyhlídku, na zámeček nad řekou Labe. Jde o jižní slunnou stěnu s nádhernými výhledy na děčínský zámek, řeku a celé okolí města. Jde o vzdušné a exponované trasy. Nedoporučujeme pro osoby, které mají strach z výšek. Sraz v ulici Labské nábřeží na parkovišti dole u řeky pod mostem. GPS srazu: 50.7808997N, 14.2063267E. Ferrata bývá od 1.11 do 28.3 uzavřena. Detailní popis: https://ferrataclimbing.eu/viaferrata/pastyrska-stena-decin/

 

Storno podmínky:
Něco vám do lezení vlezlo? Nevadí, rezervovaný termín lze zrušit. Zrušíte-li svou účast na již rezervovaném termínu do 10 dní před zahájením zážitku, můžete si zvolit náhradní termín, v opačném případě poukaz bez nároku na náhradu propadá.
Jde-li o zážitek privátní, vybírejte pouze z vyhlášených termínů, přičemž termín musí být v souladu s platností poukazu. Máte-li zážitek privátní nebo jste-li skupina 6 až 8 osob, domluvte si s koordinátorem extra termín. Termín pro privátní zážitek musí být v souladu s možnostmi instruktora a platností poukazu.  Zmeškáte-li úvodní zaškolení z důvodu pozdního příchodu, instruktor má právo vás nezačlenit do dalšího programu z důvodu bezpečnosti vás samotných. Za silného větru (od 10 m/s), bouřky či deště se zážitek konat nebude. Vysoká teplota, chladno, vlhko, zhoršená viditelnost či mlha nejsou důvody pro zrušení účasti, za těchto podmínek se zážitek koná. Bude-li termín zrušen ze strany pořadatele, smíte si v rámci platnosti poukazu vybrat náhradní termín. Rušení rezervovaného termínu je možné na: rezervace@aktivnizajezdy.cz nebo +420 777 903 487 nebo +420 777 640 202