Vysoké lanové překážky lanový park Liberec

Vaše možnosti jsou dál, než jste se domnívali, proto vystupte ze své komfortní zóny a překonejte počáteční strach z výšky. Přijďte se svými kamarády protáhnout svá těla do přírody na lanové překážky. Vhodné i pro rodiny s dětmi od 5 let.

Objednejte pro sebe, své děti či přátele adrenalinový zážitek vysoké i nízké lanové překážky. V areálu TUL je v korunách stromů 6 vysokých okruhů s 23 překážkami a jeden nízký okruh s jedenácti překážkami, který je vhodný jako příprava pro vysoké překážky, nebo jako trať pro menší děti.

Nejprve dostanete instruktáž ohledně zapůjčené výstroje, jejímu použití, pak se dozvíte pravidla pro bezpečný pohyb na překážkách a sdělíme vám několik fíglů, jak zvládnout i ty nejtěžší překážky. O vaši bezpečnost bude po celou dobu zážitku dbát licencovaný instruktor, který vám bude dávat i zpětnou vazbu k vašemu stylu lezení.

Zážitek objednávejte minimálně 4 dny předem. Lanový park funguje jen na objednání 7 dní v týdnu od 9:00 do 18:00. Minimální počet účastníků jsou 4, je vhodné, abyste chodili ve dvojicích či skupinách. Zážitek je vhodný pro osoby od výšky 100 cm nebo 4 let věku. Děti do výšky 135 cm oblékáme do dětských celotělových úvazků. Na návštěvu parku si rezervujte až 120 minut.
Vstupné zahrnuje zapůjčení kompletní výstroje (přilba, celotělový úvazek, karabinový set s dvěma lanyárdy pro bezpečný pohyb na překážkách)

Cena za nízké i vysoké překážky 400 CZK/osobu
Pouze nízké překážky                    250 CZK/osobu

Děti do výšky 150 cm musí být na nízkých překážkách doprovázeny dospělým (rodičem).
Rodič chodí po zemi vedle překážek a pomáhá s přejišťováním. Vstup pro dospělého je bezplatný.
Děti do výšky 150 cm musí být na vysokých překážkách doprovázeny dospělým (zákonným zástupcem). Dospělý leze na vysokých překážkách s dětmi a pomáhá jim s přejišťováním. Vstup pro dospělého je zpoplatněn.
Instruktor se nemůže celé dvě hodiny věnovat dětem do 150 cm, které nemusí na pár místech dosáhnout a tak se nemohou samostatně pohybovat na lanových překážkách.

Na vaši bezpečnost dohlíží pouze odborně vyškoleni instruktoři, kteří prochází pravidelným přezkoušením. Abyste mohli vstoupit na vysoké překážky, je nutné oběma směry úspěšně projít nízkými překážkami. Pokud se ukáže, že nejste způsobilí pro vstup na vysoké překážky, bude vám umožněno se pohybovat jen na nízkém okruhu. Vstupné za vysoké překážky se nevrací a nevrací se ani jeho poměrná část.
Celé lanové centrum prochází pravidelnou kontrolou podle příslušných provozních norem. Samozřejmostí je používání výhradně certifikovaného materiálu vhodného pro účely lanových center. Lanový park v Liberci nabízí 23 vysokých překážek, 11 nízkých lanových překážek. Vysoké překážky jsou ve výšce 6 až 10 m, nízké ve výšce do 1,5 m. K jejich překonání je zapotřebí odvahy a obratnosti. Vstup a pohyb na překážkách lanového parku Liberec Harcov je na vlastní nebezpečí návštěvníka.

Adresa: Dubový vrch 714; 460 15 Liberec 15 – Harcov (za fotbalovým hřištěm u vysokoškolských kolejí při TU Liberec)