Dobrodružná výprava do nacistické podzemní továrny na letadla a obřího skladu pohonných hmot

Dobrodružná výprava do historie 2. světové války, prozkoumání třech podzemních komplexů které za války vyhloubili vězni (totálně nasazení). Během prohlídky muzea vám průvodce poví o historii místa, předválečné a válečné výrobě, koncentračním a internačním táboře. Projdeme i skladiště pohonných hmot armád Waršavské smlouvy.

 

Charakter zážitku:

  • celková doba prohlídky 3,5 h
  • pro skupiny od osmi až třiceti osob
  • výprava je průvodcovaná – místní znalec a historik
  • vhodné pro dospělé a děti od věku 10 let

 

Co můžete vidět:
V prvním podzemním komplexu je vybudováno muzeum s unikátní sbírkou dochovalých exponátů a fotografií. Dozvíte se zajímavosti z historie ohledně zdejší předválečné a válečné výrobě.  Uslyšíte jak byly využívány zdejší podzemní prostory a přilehlé montážní haly. Projdeme si továrnu, jež byla ukrytá hluboko ve skále, nakonec projdeme nejdelší labyrint, jež sloužil jako rezervoár pohonných hmot pro vojska Waršavské smlouvy (délka podzemních chodeb cca 2500 m) a projdete si gigantickou cisternou na kerosen.

 

Povinné vybavení:

  • vlastní baterka či čelovka
  • šátek nebo rouška proti prachu přes ústa (lidé před vámi rozvíří prach)
  • přilba výhodou (lezecká či cyklo)

 

Místo setkání:
Areál továrny na adrese Janská 107, okres Děčín; nedaleko obce Česká Kamenice.
GPS: 50.8016394N, 14.3676517E (parkujte v areálu)

 

Rezervace:
Prohlídku si smí rezervovat a zakoupit jednotlivec, pár, dvojice nebo skupina přátel.
Za rezervaci účasti se rozumí uhrazení plné ceny zážitku.
Preferujeme skupiny od 8 do 30 osob, kterým umíme stanovit i extra (privátní) termín prohlídky.
Účast je možná až po uhrazení ceny zážitku. Zážitek nelze hradit až na místě.
Účast rezervujte a zážitek hraďte min. 14 dní předem. Termín si můžete sami zvolit, jste-li skupina min. 8 osob.
V opačném případě je nutné si vybrat jeden z již naplánovaných termínů. Privátní termín musí být v souladu s časovými možnostmi průvodce a platností poukazu.
Pořadatel nerezervuje místo takovým zájemcům, kteří neuhradili cenu zážitku předem před událostí.

 

Storno podmínky:
Něco vám do prohlídky podzemí vlezlo? Nevadí, rezervovaný termín lze zrušit. Zrušíte-li svou účast na již rezervovaném termínu do 14 dní před zahájením zážitku, můžete si zvolit termín náhradní, v opačném případě poukaz bez nároku na náhradu propadá.  Nebudete-li ve stanovený čas na místě srazu, prohlídka bude zahájena bez vaší účasti. Průvodce není povinen čekat, vracet se nebo pouštět dovnitř opozdilce. Zážitek se koná za každého počasí. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit místo srazu nebo zrušit termín. O změnách pořadatel informuje formou SMS či telefonním hovorem nejpozději den před konáním. Byl-li termín zrušen ze strany pořadatele, smíte si v rámci platnosti poukazu vybrat termín náhradní. Rušení rezervovaného termínu možné na: rezervace@aktivnizajezdy.cz  | +420 777 903 487 nebo +420 777 640 202