Dobrodružná výprava do nejrozsáhlejšího podzemního komplexu

Dobrodružná výprava do období 2. světové války. Zaměříme se na dílo vězňů koncentračního tábora Rabštejn. Prozkoumáme největší podzemní komplex, jež sloužil jako strategická zásoba pohonných hmot armád waršavské smlouvy. Obdivovat budete nejen rozměry podzemního labyrintu, ale i velikost nádrží.

 

Zážitek pro dobrodružné povahy. Nejprve zajdeme k památníku koncentračního tábora Rabštejn, kde si povíme něco o historii místa.
Potom se přesuneme k nejdelšímu podzemnímu labyrintu na Děčínsku. Jde o chodby, které za války vyhloubili vězni koncentračního tábora. Prostory měly sloužit jako ukryté podzemní továrny a měla tu probíhat válečná výroba.
Po válce zde zřídila československá armáda rezervoár strategických zásob pohonných hmot, tento vojenský prostor jsme v r. 1968 odevzdali ruské armádě, která skladiště provozovala. Jednalo se o největší skladiště pohonných hmot ve střední Evropě. Obdivovat budete nejen rozměry podzemního labyrintu, ale i velikost nádrží.

 

Charakter zážitku
Zážitek trvá 2,5 hodiny.
Pro skupiny osmi až třiceti osob.
Vhodné pro dospělé a děti od věku 10 let.
Délka podzemních chodeb cca 2500 m.
Projdete si gigantickou cisternu na kerosen.
Uslyšíte jak byly využívány zdejší podzemní prostory a přilehlé montážní haly.
S sebou baterku či čelovku, šátek na ústa (proti prachu) a přilba výhodou (lezecká či cyklo).
Více fotek zde


Rezervace
Vytvořte si svou vlastní skupinu ze svých přátel a domluvte si termín konání.
Termín si můžete zvolit sami, jste-li skupina min. šesti osob. V opačném případě je nutné si vybrat jeden z již naplánovaných termínů.
Termín musí být v souladu s možnostmi průvodce a platností poukazu.
Rezervace termínu nejpozději 7 dní předem.
Účast je možná až po uhrazení ceny zážitku. Zážitek nelze hradit až na místě.
Pořadatel nerezervuje místo takovým zájemcům, kteří neuhradili cenu zážitku předem před událostí.


Storno podmínky:

Něco vám do výpravy do podzemí vlezlo? Nevadí, rezervovaný termín lze zrušit. Zrušíte-li svou účast na již rezervovaném termínu do 7 dní před zahájením zážitku, můžete si zvolit termín náhradní, v opačném případě poukaz bez nároku na náhradu propadá. Zážitek se koná za každého počasí. Vysoká teplota, chladno, mlha, bouřka či silný vítr nejsou důvody pro zrušení účasti. Bude-li termín zrušen ze strany pořadatele, smíte si v rámci platnosti poukazu vybrat termín náhradní. Rušení rezervovaného termínu možné na: rezervace@aktivnizajezdy.cz  | +420 777 903 487 nebo +420 777 640 202


Místo setkání
U brány k fotbalovému hřišti v Tyršově ulici, obec Česká Kamenice, okres Děčín
GPS: 50.7998925, 14.4057953