Dobrodružná výprava do nejrozsáhlejšího podzemního komplexu

Dobrodružná výprava do období 2. světové války. Zaměříme se na dílo vězňů koncentračního tábora Rabštejn. Prozkoumáme největší podzemní komplex, jež sloužil jako strategická zásoba pohonných hmot armád waršavské smlouvy. Obdivovat budete nejen rozměry podzemního labyrintu, ale i velikost nádrží.

 

Zážitek pro dobrodružné povahy. Nejprve zajdeme k památníku koncentračního tábora Rabštejn, kde si povíme něco o historii místa.
Potom se přesuneme k nejdelšímu podzemnímu labyrintu na Děčínsku. Jde o chodby, které za války vyhloubili vězni koncentračního tábora. Prostory měly sloužit jako ukryté podzemní továrny a měla tu probíhat válečná výroba.
Po válce zde zřídila československá armáda rezervoár strategických zásob pohonných hmot, tento vojenský prostor jsme v r. 1968 odevzdali ruské armádě, která skladiště provozovala. Jednalo se o největší skladiště pohonných hmot ve střední Evropě. Obdivovat budete nejen rozměry podzemního labyrintu, ale i velikost nádrží.

Zážitek trvá 2,5 hodiny.
Pro skupiny osmi až třiceti osob.  Vytvořte si ze svých přátel vlastní skupinu, vyberte jeden z vyhlášených termínů, nebo požádejte o extra termín.
Vhodné pro dospělé a děti od věku 10 let.

Délka podzemních chodeb cca 2500 m. Projdete si gigantickou cisternu na kerosen. Uslyšíte jak byly využívány zdejší podzemní prostory a přilehlé montážní haly.

S sebou baterku či čelovku, šátek na ústa (proti prachu) a přilba výhodou (lezecká či cyklo).
Účast je možná až po uhrazení ceny zážitku. Zážitek nelze hradit až na místě. Úhradu je nutné provést co nejdříve! Pořadatel nerezervuje místo takovým zájemcům, kteří neuhradili cenu zážitku předem před událostí.
Místo setkání: nedaleko památníku u obce Česká Kamenice, okres Děčín
GPS: 50.8016158N, 14.3882669E

Více fotek můžete najít zde: