Via Ferrata Rakousko-1.nejlehčí zájezd (Katrin+Drachenwand+Traunsee)

Nejlehčí třídenní ferrata zájezd do rakouských Alp. Čeká tě koupačka ve 3 jezerech, 3 ferraty, pěší horská turistika, výstupy na vrcholy, procházka podél řeky po lázeňském městečku Bad Ischl, večeře formou venkovní grilovačky, nocleh vysoko nad jezerem Attersee. Žádné noční přejezdy.

Tento první v řadě a zároveň nejlehčí zahraniční ferrata zájezd je jakýmsi úvodem do Via Ferrata sportu.
Není potřeba předchozí zkušenost s ferratami. Vhodné pro začátečníky. Před timto zájezdem doporučujeme mít zkušenost minimálně s jednou českou ferratou. Vhodné pro ženy a puže, jednotlivce, páry a skupiny přátel od věku 12 let. Mírný požadavek na fyzickou kondici.

 

První den:
Katrin klettersteig, Bad Ischl ; obtížnost B/C; převýšení 320 m; vrchol 1415 m; výstup od 468 m; orientace jiho-východní

7:00 výjezd z Prahy. Možnost nastoupit na trase Praha-Benešov-Tábor-České Budějovice-Kaplice (vzdálenost 364 km; doba jízdy 04:20)
11:30 příjezd k jezeru Nussensee nedalekoobce Bad Ischl; relax u jezera, dobrovolné koupání; svačina, navlečení ferrata výbavy, odborná instruktáž k ferrata lezení a výbavě
13:10 pěší přesun k ferratě, lezení (lezení na jižní stěně trvá asi  1:30)
Čeká vás příjemné lezení, na této ferratě je několik širokých říms, na kterých můžete bezpečně a v klidu odpočívat či kochat se jiho-východním výhledem.
15:10 oslava výstupu na vrchol, pořízení vrcholových fotek, odpočinek s překrásným výhledem (1542 m)
15:40 sestup z vrcholu k nedaleké horské restauraci, která je zároveň horní stanicí lanovky Katrin (sestupová cesta vede přes kleť a nízké jehličnaté stromy)
příchod k restauraci, občerstvení, odpočinek. Odsud jsou krásné výhledy na severní stranu Dachstein a ledovec.
16:50 odjezd dolů do městečka Bad Ischl kabinovou lanovkou nebo pěší sestup k minibusu po bývalé sjezdovce
Individuální prohlídky centra lázeňského města, procházka podél řeky Traun, večeře v místních vyhlášených restauracích.
Řidič přejede s minibusem do Bad Ischl (8 km; doba jízdy 0:8)
19:45 přejezd k ubytovacímu zařízení, volná zábava, relax, nocleh (25 km; doba jízdy 0:24)

Druhý den:
7:00 snídaně. 8:20 přejezd pod ferratu do obce Sankt Lorenz k jezeru Mondsee (vzdálenost 23 km; doba jízdy 0:23).
Drachenwand klettersteig; Mondsee ; obtížnost C/D; převýšení 560 m; vrchol 1060 m; výstup od 486 m; orientace východní a severo-východní
Navlečení ferrata výbavy, pěší výstup pod ferratu, po cestě je možné nabrat z pramene do lahví čistou vodu, cesta vede kolem malebné barokní kapličky (kostelíčku)
Zahájení lezení (lezení trvá min 3:00). Čeká vás přechod přes visutý most, který se pne ve výšce mezi dvěma skálami a je z něho dech-beroucí výhled na jezero Mondsee
Druhou atrakcí je dřevěná lavička, která je přišroubovaná na kolmé skalní stěně a na kterou si můžete sednout. Lavička je exponovaná a jsou z ní nádherné výhledy.
Oslava výstupu na vrchol, pořízení vrcholových fotek, odpočinek s překrásným výhledem nad jezerem Mondsee a na horu Schafberg.
Sestup z vrcholu (sestupová cesta je velice zajímavá, členitá, čeká vás překonání říčky, mnoho dřevěných a ocelových žebříků).
Příchod do údolí k místní restauraci, posezení na venkovní terase, občerstvení, relax, volný program, dobrovolné koupání v jezeře.
18:00 Přejezd k ubytovacímu zařízení. Volný program. Dobrovolné pěší procházky do okolí, večeře formou venkovního grilování masa a zeleniny, relax, nocleh.

Třetí den:
7:00 snídaně. 8:20 přejezd pod horu Traunstein k jezeru Traunsee (vzdálenost 34 km; doba jízdy 0:42).
Traunsee; Traunstein ; obtížnost D; převýšení 150 m; vrchol 1640 m; výstup od 430 m; orientace západní
9:00 Pěší výstup velice strmým svahem od 430 m n.m. do cca 1480 m n.m. Po celou dobu budeme mít nádherné výhledy na jezero Traunsee.
11:30 Oblečení výstroje. Cesta je místy zajištěna lany a řetězy. Lezení ferraty zabere cca 40 minut. Občerstvení v horské chatě. Pěší výstup k samotnému vrcholu hory. Oslava dosažení vrcholu (1691 m) a pořízení vrcholových fotek. Odpočinek. Pěší sestup přes Traunkirchnen kogel (1575 m) a strmý sestup po jižní cestě k jezeru. U jezera budeme mít možnost se osvěžit nebo se vykoupat. Projdeme asi 200 m dlouhým tunelem vyhloubeným ve skále.
17:00 Nástup do minibusu a transport do Česka (vzdálenost 327 km; doba jízdy 4:00). Očekávaný příjezd do Prahy cca 21:00

 

Charakteristika zájezdu:
Zájezd pro náročnou klientelu. Žádné noční přejezdy.  Zájezd postaven pro max. 8 nebo 16 osob. Bude vypraven jeden až dva minibusy pro 8 osob nebo jeden minibus pro 19 osob. Vozový park zde.
V ceně zájezdu není licencovaný horský průvodce či odborný dozor. Samotný pohyb na ferratě je na vlastní riziko účastníků.
Na přání účastníků lze za příplatek zajistit odborný dozor na ferratě ve formě horského licencovaného průvodce UIMLA
Příplatkový průvodce se může účastnit, pokud si jej objednají minimálně 4 účastníci. Zvolte si nástupní místo, které vám nejvíce vyhovuje.

 

Doporučená výbava:
Obuv vhodná na ferraty (pohorky), batoh, nepromokavá bunda, plavky, ručník, druhé turistické boty, pití, krém proti spálení na slunci, pláštěnka a ferrata rukavice (jde o tříčtvrteční délku, mohou se použít i přiléhavé tenké pracovní celoprstové).

 

Ostatní:
Pokud nevlastníte ferrata výstroj, lze ji za 250 CZK/den zapůjčit.
Kompletní set obsahuje: přilba, tlumič pádu s dvěma dlaňovými karabinami na elastických lanech, sedák, hrudní úvazek, popruh na provázání sedáku a hrudního úvazku, smyčka 30 až 60 cm na odsedávání s velkou karabinou o světlosti 24 až 28 mm.
Na přání zajistíme vegetariánskou, bezlepkovou či bezlaktózovou stravu. Dvě snídaně a večeře ve formě grilování není zahrnuta v ceně.
Trasa k nahlédnutí na mapy.cz zde.
Zájezd AZ005; CK si vyhrazuje právo změnit ferratu a to v závislosti na klimatických podmínkách či fyzické/psychické kondici účastníků.