Kurz Via Ferrata lezení Bechyně

Naučte se lézt na Ferraty na nejkrásnější české ferratě! Objednejte si 4 hodinový kurz. Výbavu zapůjčíme. Instruktáž správného použití výbavy. Průvodce po celou dobu lezení bude dohlížet na vaši bezpečnost a dávat vám zpětnou vazbu.

Lokalita:
Bechyně – Zářečí, okres Tábor. Malebné prostředí klidného toku řeky Lužnice naproti turistické trase s visutými dřevěnými lávkami a chodníky podél řeky.

 

V ceně je zahrnuto:

 • účast jedné osoby na základním kurzu Via Ferrata lezení
 • naučíte se správně na sebe uvazovat výstroj
 • dozvíte se, jak se připravit na vlastní ferrata výpravu (i do zahraničí na delší ferraty)
 • uslyšíte pokyny k bezpečnému pohybu na zajištěných cestách
 • nácvik správné techniky včetně odsedávání do odsedávky
 • samotné lezení Ferraty, průvodce na ferratě bude dávat zpětnou vazbu k vašemu lezení a pilovat tak váš styl
 • kurz trvá 210 až 270 minut

 

Harmonogram události:

 1.  Zatímco si budeme oblékat na sebe výstroj, dozvíte se užitečné info k doporučené výstroji na ferraty
 2.  Naučíte se správně vázat a oblékat výstroj
 3.  Uslyšíte pokyny k bezpečnému pohybu na zajištěných cestách
 4.  Teoretická část vás připraví na delší a těžší zahraniční ferrata výpravy
 5.  Nácvik efektivního a bezpečného lezení včetně techniky odsedávání
 6.  Praktická část: lezení ferraty včetně zpětné vazby od instruktora k vašemu stylu lezení, pilování stylu
 7.  Dobrovolné společné posezení na náměstí a pokec u dobrého jídla (každý za své 😉 )

 

Ostatní info:

 • sraz v Zářečí u č.p.508 u modrého mostu poblíž skalky a ping-pongového stolu (jde o stranu řeky, která je dále od zámku) GPS: 49.2915669, 14.4698297
 • po domluvě si lze objednat příplatkovou dopravu tam či zpět na trase Liberec-Turnov-Mladá Boleslav-Praha-Benešov-Tábor
 • jde o těžkou ferratu, kurz není vhodný pro osoby s nadváhou – je třeba na rukách unést váhu vlastního těla – kladou se vysoké nároky na sílu v pažích a předloktích – ferrata se chodí v záklonu !
  lidem s nadváhou často dojdou síly a nezbývá než skočit do řeky (hloubka po pás) a řeku přebrodit na druhou stranu, kde je cesta
 • zapůjčení kompletní výstroje je za příplatek (helma, tlumič pádu, sedák, hrudní úvazek, popruh na provázání sedáku a hrudního úvazku, smyčka s karabinou o světlosti 24 až 28 mm na odsednutí)
 • doba jednoho lezení ferraty: cca 80 až 200 minut
 • doba přechodu k ferratě 15 minut
 • obtížnost ferraty D (E) – cesta ke zvonečku není povinná
 • orientace ferraty: severo-západ
 • minimální počet účastníků 5; maximální počet účastníků 10
 • Akce může být pořadatelem zrušena pokud se nenaplní minimální kapacita (5 účastníků). V takovém případě si zákazník vybere nový termín z již naplánovaných budoucích termínů shodné události a sdělí náhradní termín koordinátorovi. Akce neproběhne za bouřky či o síle větru nad 89 km/h (vichřice, orkán). Chlad, mrholení či déšť není důvod pro neúčast ze strany účastníka a náhradní termín.
 • Za příplatek 400 CZK je možné vás dopravit na místo a zpět. Nástupní místa jsou: Liberec, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Brandýs nad Labem, Praha-Černý Most, Praha-Chodov, Benešov a Tábor. Nástupní místo Praha: KFC Černý Most, Skorkovská 2461, 190 00 Praha 9-Černý Most nebo KFC Turkova, 148 00 Praha 4.
 • více informací na mobilu 777 640 202, koordinátorem je Samuel Veselý

 

Popis ferraty na: https://ferrataclimbing.eu/viaferrata/bechyne-zareci/

Bechyňská ferrata je těžká cvičná zajištěná cesta, s obtížností D/E, která je z velké části vedená ve vodorovném, převislém traverzu. Ferrata je zajímavá tím, že vede shora dolů k řece, pak vede těsně nad klidnou hladinou romantické řeky Lužnice. Ferrata je až na výjimky v mírném záklonu, který přirozeně nutí lezce používat správnou techniku propínání rukou. Čeká vás převis v záklonu, uprostřed vás mile potěší zážitková atrakce v podobě visutého lanového mostu, který se pro největší zážitek doporučuje přeběhnout. Dále vás čeká těžká část, exponovaný převis, na kterém se budete muset jednou rukou držet lana a druhou přecvakávat. Nejtěžším místem je na samotném konci ferraty převislý žebřík z kramlí, vedoucí nahoru ke zvonečku, který je pro již unavené ruce opravdovou výzvou. V případě, že tuto náročnou trasu zvládnete, pak na důkaz vítězství nad převislou skálou zazvoníte na zvon, který je umístěný na samotném vrcholu této obousměrné trasy. Jste nahoře a ještě vás čeká cesta po kramlích v převisu dolů. Po sestupu si odpočinete na lavičce nad řekou u knihy a hurá na cestu zpět. Visutý most nemusíte lézt podruhé, lze jej obejít. Při zpáteční cestě k minibusu si můžete zaplavat v řece anebo se stavit v malebné hospůdce „U modrého mostu“. Před odjezdem si dáte dvouhodinovou pauzu v obci Bechyně, můžete si prohlédnout zámek nebo si dát jídlo na jedné z venkovních zahrádek přímo na proslulém bechyňském náměstí.