Ferrata Rakousko-4. nejlehčí zájezd (Echernwand+Loser SISI+Donnerkogel)

Třídenní zájezd bez nočních přejezdů až na 3 ferraty. Echernwand, Loser Panorama SISI a Donnerkogel. Pěší procházka na vyhlídku vysoko nad historickou obcí Hallstatt a jezerem. Dobrovolná procházka k vodopádům, horská jezera. Venkovní grilování masa a zeleniny, mnoho legrace a dobrodružství...

AZ004 – Zážitkový sportovní ferrata zájezd pro nejnáročnější klientelu.
Echernwand Hallstatt ; obtížnost C
Loser panorama – SISI klettersteig včetně nakouknutí do hluboké jeskyně ; obtížnost D
Intersport Donnerkogel ; obtíčnost C

1.den
7:00 Výjezd z Prahy. Možnost nastoupit na trase Praha-Benešov-Tábor-České Budějovice-Kaplice.
Přijezd do malebného městečka Hallstatt na břehu jezera Halstattersee (378 km; doba jízdy 4:30). Podle doby příjezdu do lokality lze buď lézt Hallstatter ferratu nebo si udělat pěší turistický výlet buď k vodopádům nebo na vyhlídku nad obcí Hallstatt. Pokud se rozhodneme pro varianta ferrata, následuje oblečení výstroje, sdělení teorie k ferrata lezení, praktická instruktáž k bezpečnému a efektivnímu pohybu na zajištěné cestě, kontrola správného uvázání výstroje, lezení, pořízení vrcholových fotek, odpočinek, sestup dolů k jezeru.
Pokud se účastníci rozhodnou pro pěší výlet, cíl pěší procházky se stanoví dle preferencí účastníků a domluvy s průvodcem. Ubytování, volný program. Individuální večeře v místní restauraci. Účastníci s vlastními zásobami si mohou dát piknik a najíst se venku mimo restauraci. Dobrovolná pěší procházka po večerním Hallstattu, nocleh.

2.den
7:00 snídaně. 8:20 přejezd k ferratě (vzdálenost 34 km; doba jízdy 0:38). Od jezera Altausee se vydáme po  mýtné silnici plné serpentýn vzhůru. Pěší turistika k zahájení ferraty, kde se nachází vstup do rozsáhlého jeskynního komplexu. Dobrovolná prohlídka malé části jeskyně. Oblečení výstroje, lezení. Pořízení vrcholových fotek, odpočinek. Z ferraty se vydáme na pěší okruh po náhorní plošině. Nejprve půjdeme kolem skalního útvaru, jež se podobá „Pravčické Bráně“. Prohlédneme si rozsáhlé kamenopády – suťové pole a pak sestoupíme k průzračně čistému horskému jezírku. Odtud se vydáme k vozidlu. Jde o příjemný okruh s dech-beroucími výhledy na všechny světové strany. Přejezd dolů k jezeru Altausee, občerstvení v místní restauraci. Přejezd k ubytovacímu zařízení, volný program.
Pokud bude k dispozici gril, bude večeře formou venkovního grilování masa a zeleniny, relax, nocleh.

3.den
7:00 snídaně. 8:20 přejezd k jezeru Gossausee. Pěší výstup podél horské chaty se salaší. Po cestě lze nabrat pitnou vodu. Půjdeme kolem horské restaurace, lyžařského vleku. Oblečení výstroje, lezení. Dovolí-li čas, můžeme vylézt Grose Donnerkogel. Dle psychického a fyzického stavuúčastníků či počasí si CK vyhrazuje právo zvolit lehčí variantu a to ferratu Kleine Donnerkogel. Pořízení vrcholových fotek, odpočinek. Sestup dolů k horské chatě. Občerstvení, odpočinek. Sestup k vozidlu. Transport zpět do Česka (vzdálenost 391 km; doba jízdy 4:38). Očekávaný příjezd do Prahy cca 22:30.

 

Charakteristika zájezdu:
Zájezd pro náročnou klientelu. Žádné noční přejezdy.  Zájezd postaven pro max. 8 nebo 16 osob. Bude vypraven jeden až dva minibusy pro 8 osob nebo jeden minibus pro 19 osob. Vozový park zde. Součástí zájezdu jsou 2 noclehy v penzionu (převážně apartmány) a instruktáž ohledně správného používání ferrata výstroje. V ceně zájezdu není licencovaný horský průvodce či odborný dozor. Samotný pohyb na ferratě je na vlastní riziko účastníků. Na přání účastníků lze za příplatek zajistit odborný dozor na ferratě ve formě horského licencovaného průvodce UIMLA. Příplatkový průvodce se může účastnit, pokud si jej objednají minimálně 4 účastníci.
Zvolte nástupní místo, které vám nejvíce vyhovuje na trase Liberec-Praha-Benešov-Budějovice.

 

Doporučená výbava:
Ferrata obuv či pevné pohorky, nepromokavá bunda, pláštěnka, batoh, dostatek tekutin, trekové hole, plavky, ručník, druhé turistické boty, krém proti spálení na slunci, ferrata rukavice (jde o tříčtvrteční délku, mohou se použít i přiléhavé tenké pracovní celoprstové).

 

Ostatní:
Pokud nevlastníte ferrata výstroj, lze ji za 200 CZK/den zapůjčit.
Kompletní set obsahuje: přilba, tlumič pádu s dvěma dlaňovými karabinami na elastických lanech, sedák, hrudní úvazek, popruh na provázání sedáku a hrudního úvazku, smyčka 30 až 60 cm na odsedávání s velkou karabinou o světlosti 24 až 28 mm.
Na přání zajistíme vegetariánskou, bezlepkovou či bezlaktózovou stravu. Dvě snídaně a večeře ve formě grilování není zahrnuta v ceně.
Zájezd AZ004; CK si vyhrazuje právo změnit ferratu a to v závislosti na klimatických podmínkách či fyzické/psychické kondici účastníků. CK si vyhrazuje právo změnit místo/město ubytování (nemusí se jednat o městečko Hallstatt).
Mapa trasy: https://mapy.cz/s/27ygd

 

Užitečné odkazy: