Romantické Skotsko lodí z Amsterdamu

Přístavy - písčité pláže - skalnaté útesy - pěší turistika - nejvyšší hora Ben Nevis - Lochness jezero - hrady - muzea a galerie - města s historií

Romantické Skotsko lodí z Amsterdamu – poznávací zájezd

Anotace:
14-ti denní poznávací zájezd pro malou skupinu lidí (8 osob). 11 nocí. 16-ti hodinová plavba lodí z Amsterdamu do Newcastlu a zpět.

Jeden den strávíte v Amsterdamu. Procestujete severní Anglii, východní i západní pobřeží Skotska.
Navštívíme 11 hradů, výrobnu whisky včetně ochutnávky, pojedeme podél mnoha jezer včetně slavného Lochness, vyjdeme nejvyšší horu Ben Nevis, jíst budeme v nejromantičtějších přístavech. V Edinburghu nakouknete do historie Skotska díky galeriím a muzeím. Večerní procházky kouzelnými kamennými uličkami historických měst, aquárium s možností plavat mezi třímetrovými žraloky, chůze po nejdelším mostě Británie, muzeum letectví s exkurzí věhlasného Concorde, Seabird centrum, procházky na nejkrásnějších plážích a výlet na vysoké útesy.
Procestujeme jak Highlands, západní rozmanité a členité drsné kamenité pobřeží, tak i východní pobřeží kde se nacházejí dlouhé písčité pláže. Uvidíte divoké tuleně, budete moci pozorovat mořské ptáky hnízdící na skalnatých útesech, papuchálky, možná budeme mít štěstí na delfíny i velryby. 

Určeno pro:
Zážitkový poznávací zájezd pro V.I.P.  klientelu, ženy a muže, jednotlivce či skupiny, rodiny s dětmi od 7 let. Doprava lodí a minibusem. Budou vypraveny max dvě vozidla s osmi pasažéry. Max počet účastníků 16.

Podmínky účasti:
Uhrazení plné částky poznávacího zájezdu nejpozději do 20 dní před odjezdem. Dobrý zdravotní stav, fyzická kondice a ochota provozovat i pěší turistiku.

Ostatní:
Na tomto poznávacím zájezdu se budete procházet po nejhezčích plážích Velké Británie, budete obdivovat rozeklané skalnaté útesy plné křičících mořských ptáků, objevíte nejznámější hrady a zámky Británie, projdete si zajímavá muzea a galerie. Zaměříme se také na rybářské přístavy, zálivy, jezera, pobřeží, krásné pláže a budeme hodně chodit. Cílem je vidět co nejvíce po dobu pobytu. Ubytování buď v apartmánech, hostelech nebo v Bed&Breakfast zařízeních kde je v ceně i bohatá snídaně. Cena nezahrnuje stravu, pakliže strava není součástí ubytování. V kajutě na lodi smí být dvě až pět osob. Jednolůžkový pokoj v Británii je za příplatek. Cena nezahrnuje vstupenky na turistické atrakce. Průvodce není oprávněn provádět na turistických atrakcích. Pro detailní výklad je zapotřebí využít místní průvodce. Cesta devítimístným minibusem, řidič a průvodce v ceně. Dvě noci budou stráveny plavbou na lodi. V Británii strávíme celkem 10 nocí, tyto noclehy jsou zahrnuty v ceně. Více informací na mobilu 777640202.

Itinerář:
1. den
Cesta z Česka do Amsterdamu (nástup v Liberci v 21:00; Praha 22:00; Ústí nad Labem 23:00).

2.den
Příjezd do Amsterdamu v 8:00. Prohlídka města, osobní volno do 16:00. Nalodění na trajekt do anglického Newcastlu. Vyplutí lodě v 17:30. V ceně 16-ti hodinové plavby je ubytování v dvou až pětimístných kajutách (před uhrazením zážitku se poptejte na příplatek za dvoumístnou kajutu).

3.den
Snídani na palubě ve formě bufetu lze přikoupit za příplatek 777 CZK/osoba. Vylodění v Newcastlu v 9:00. Přejezd do Alnwick.
Prohlídka historického centra a soukromého hradu, který je obývaný svými majiteli. Oběd, přejezd k hradu Bamburgh. Jeden z největších hradů v Anglii, jež nabízí dechberoucí interiéry. Procházka po nádherné pláži. Přejezd do Eyemouth. Ubytování, osobní volno včetně večeře v přístavu. Zde v přístavu můžeme poprvé vidět divoké tuleně. Doporučujeme zakoupit místní čerstvý Fish&Chips, večerní prohlídka města, nocleh.

4.den
7:00 snídaně. Přejezd na útesy St.Abb’s Head. Pěší procházka po vrcholcích skalnatých útesů včetně návštěvy slavného majáku (pouze exteriér). Přejezd do obce North Berwick. Osobní volno na oběd, prohlídku přístavu a dobrovolnou exkurzi ptačího centra Scottish Seabird Centre. Přejezd k Tantallon castle. Přejezd pod bývalou sopku North Berwick Law. Na vrcholu sopky jsou vztyčené velrybí čelisti do tvaru brány. Přejezd do historického market města Haddington. Ubytování, večeře, dobrovolná večerní procházka městem, nocleh.

5.den
7:00 snídaně. Pěší procházka podél řeky k mostu Nungate, prohlídka St.Mary’s church. Dobrovolný výlet do zámeckého parku a prohlídka exteriérů Lennoxlove castle. Přejezd na letiště East Fortune, exkurze muzea letecké techniky a válečných vzducholodí Museum of Flight včetně prohlídky slavného nadzvukového letounu Concorde. Oběd. Přesun do hlavního města Edinburgh do Holyrood parku. Pěší výšlap po pozemcích britské královny na skalnatý vrchol a vyhlídku nad hlavním městem nesoucí název Arthur’s Seat, procházka do centra města, exkurze královského hradu Edinburgh castle. Dobrovolná exkurze dvou národních galerií, s bezplatným vstupem – Scottish National Gallery a Scottish National Portrait Gallery. Přejezd dvoupatrovým autobusem k Leith přístavu, kde kotví královská jachta The Royal Yacht Britannia, možná exkurze honosných interiérů. Osobní volno, večerní procházka osvětleným historickým centrem, individuální večeře v místních restauracích, relax, nocleh.

6.den
7:00 snídaně. Přejezd k atrakci Kelpies. Prohlídka dvou obřích plastik koňských hlav. Přejezd pod hrad Stirling castle. Prohlídka interiérů hradu a oběd. Přesun k William Wallace Monument; dobrovolná exkurze monumentu a vnitřního muzea, osobní volno, ubytování,  relax, individuální večeře, procházka večerním městem, nocleh.

7.den
7:00 snídaně. 8:30 výjezd a přesun k západnímu pobřeží do Highlands, piknik na břehu romantického jezera Loch Lomond. Přesun k západnímu pobřeží kolem Loch Long, k zámku Inveraray castle. Prohlídka interiérů a přilehlého parku, procházka podél pobřeží Loch Fyne, oběd. Přejezd k Loch Awe, kde stojí Kilchurn castle, prohlídka exteriérů. Přejezd do přístavního městečka Oban. Osobní volno. Možnost vyjít na vyhlídku s výhledem na město a přístav. Zde můžeme opět spatřit tuleně. Individuální večeře, ubytování, relax.

8.den
7:00 snídaně. Výjezd v 8:15, přesun kolem Dunstaffnage Castle and Chapel, prohlídka exteriérů Stalker castle. Přesun do nejmalebnějšího údolí Skotska Glencoe. Pěší turistická túra na jeden z vrcholů. Přesun do obce Fort William. Ubytování, osobní volno, večeře v přístavu, večerní procházka podél Loch Linnhe, relax, večerní procházka městem, nocleh.

9.den
7:00 snídaně. Přejezd pod nejvyšší horu Británie.
Pěší výstup na horu Ben Nevis. Přejezd a exkurze Ben Nevis Destilery včetně ochutnávky třech druhů Whisky. Přesun k jezeru Loch Ness, ubytování na břehu jezera buď v obci Fort Augustus nebo Drumnadrochit. Osobní volno, večeře v místní restauraci, nocleh.

10.den
7:00 snídaně. Přejezd do obce Fort Augustus k zřícenině hradu Urquhart castle, prohlídka exteriérů. Přejezd do města Inverness. Prohlídka města, pobřeží, relax. V 14:30 výjezd do obce Peterhead. Prohlídka přístavu a města. Přejezd do města Aberdeen, což je „The Oil Capital in the Norh See“. Prohlídka přístavu s velkými servisními loděmi, které operují na ropných plošinách v Severním moři. Ubytování, osobní volno, prohlídka centra včetně několika úrovňových ulic, večeře, relax, nocleh.

11.den
7:00 snídaně. 8:30 přejezd k Dunnotar castle. Exkurze hradu. Osobní volno, procházka podél pobřeží. Přejezd k místu s nádhernými plážemi nedaleko Montrose, piknik u moře (volitelné); přejezd do města Dundee. Prohlídka památek, procházka městem. Přejezd do proslulého univerzitního města St.Andrews. Město je slavné i díky golfovému hřišti. Navštívíme budovy nejstarší univerzity, katedrálu, přístav a místní pláž. Osobní volno, večeře v místní restauraci, relax, procházka večerním městem, nocleh.

12.den
7:00 snídaně. Přejezd do North Queensferry. Dobrovolná exkurze aquária Deep Sea World. Možnost si zaplavat s třímetrovými žraloky, možnost shlédnout krmení tuleňů. Oběd. Pěší výlet do poloviny délky nejdelšího mostu Británie s názvem Road Bridge, který přemosťuje záliv Firth of Forth kde se rovněž hrdě tyčí nejslavnější železniční most Británie z roku 1890. Přejezd do Edinburghu. Ubytování, osobní volno, prohlídka centra, nocleh.

13.den
7:00 snídaně. Přejezd do slavného golfového městečka Gullane. Procházka po nádherné pláži včetně prohlídky městečka. 10:30 přejezd do města Newcastle. Osobní volno na prohlídku města a přístavu. 16:00 přejezd k trajektu a nalodění. Vyplutí do Amsterdamu v 17:00. Relax, individuální večeřena lodi, nocleh v kajutě.

14.den
Za příplatek lze na lodi zakoupit snídani ve formě buffetu. 9:00 vylodění v Amsterdamu. Cesta do Česka (904 km; doba jízdy 8:30). Příjezd do Prahy cca 18:40.

 

Příklad ubytovacího zařízení: Edinburgh; 9 osob